WebServis - Ing. Petr Falek - DesignCAD

pf logo
Ing. Petr Falek
Engineering Service
vyberte DesignCAD 3D Max
nabídka - menu
vyberte Express
nevíte co vybrat, Max nebo Express
blikající kontolka upozorňuje na cenu objednaného
Ing. Petr Falek - DesignCAD
pf ikona
Přejít na obsah

WebServis

Servis > Možnosti komunikace
Datum poslední editace této stránky: 21.06.2024

Servis (technická podpora) přes Internet

WebServis je služba poskytovaná přes Internet, kterou se snažím svým uživatelům nabízet už dlouhá léta. Rychlá osobní pomoc ihned a nebo plánovaný technický zákrok, předvedení, případně školení. Některá známá řešení a postupy ale budeme zveřejňovat zde. V současné době je nejčastějším problémem uživatelů přechod na jiný systém Windows a reinstalace DesignCADu. Je vhodné dodržet určitý postup.

Když máte s programem problémy

Každý program, zvláště ten nový, vykazuje určité nedostatky. Ty se pak odstraňují vydáváním opravných souborů zvaných Patch nebo Update. Než je taková oprava k dispozici, pokoušíme se nabídnout uživatelům náhradní řešení. Buď jednoduchý program či makro, nebo jenom radu
jak problém obejít a použít jiný postup.

Problém a nebo jen dotaz k používání DesignCADu - můžete mi volat :

  • mobil v síti O2 (Eurotel) ... (+420) 602 148 754, nebo

  • na linku VoIP Fayn telefon ... zrušeno
  • a to nejlépe v pracovní době Po-Pá (8:0012:00 a 13:0016:00 hodin).


Upřednostňuji však sepsání otázek a problémů a zaslání mailu na adresu: falek@designcad.cz, nebo vyplňte >> SERVIS FORMULÁŘ

WebServis (WebService) nazývám službu, ve které vám nabízím provedení jakýchkoliv servisních úkonů (instalaci, nastavení programu, kontrolu programu, nebo i možnost a použití příkazu, nakreslení části konstrukce, tisk, ...) na dálku - propojením počítačů.
K tomu nám dobře poslouží běžný komunikační program Skype, případně TeamViewer.

SKYPE - je volání mezi účastníky internetového spojení registrovaných v síti Skype (zdarma). Tento systém nabízí velmi jednoduché a komfortní ovládání. Co nabízí ...?

  • klasický rozhovor s volaným (použijete sluchátka + mikrofon, nebo např. USB telefonem)

  • konferenční rozhovor s přizvanými k rozhovoru (všichni mohou mluvit současně)

  • chat všech zúčastněných (současně s rozhovorem, nebo bez něho)

  • odeslání souboru protistraně  (současně s rozhovorem i chatem)

  • sdílení spuštěného programu (např. DesignCAD), který já spustím a VY ho vidíte na svém monitoru a můžeme dění komentovat jak ústně (přes mikrofon, tak písemně (pomocí chatu), což je ideální řešení problému, který se nedá vysvětlit pokud ho nevidíte (NEmusíte nic instalovat).

  • videokonferenci (musíte mít k dispozici USB kamerku)


A právě možnost sdílet pracovní plochu počítače využívám pro předvádění programu DesignCAD. Stačí, aby v průběhu volání jeden z účastníků hovoru z menu Skypu zvolil postupně ... Volání > Sdílet obrazovku > Sdílet celou obrazovku > Zobrazit a nabídl tak plochu svého počítače druhému.

Je to snadné. Mohu tedy se svými zákazníky být v kontaktu aniž bychom opustili své kanceláře, projezdili stovky km a strávili hodiny času někde na cestách. Více >> zde

Vzdálená plocha Chrome (Chrome Remote Desktop) - je může být součástí internetového prohlížeče Google  Chrome, poklud si zdarma doinstalujete jeho rozšíření. Prostřednictvím internetu je možné sdílení pracovní plochy vašeho počítače. Stačí, když mi zavoláte, prostřednictvím e-mailu mi zašlete aktuálně vygenerovaný přístupový kód, který zadám a počítače se ihned propojí. Kód je jednorázový.
V samostatném okně uvidím pracovní plochu vašeho počítače, například spuštěný DesignCADu a vy ukazujete svůj problém. Mohu na něm ale pracovat i já a ukázat vám řešení. Mohu vám DesignCAD (nebo jiný sw) na dálku nainstalovat, nastavit, upravit. Vy se jen díváte, vše sledujete a kladete otázky. Pokud budete chtít, sdílení můžete kdykoliv ukončit jedním kliknutím.
Návod na instalaci a podrobnější informace najdete >> zde.


Naposledy jsem používal program TeamViewer, ale v květnu 2023 vznikly komplikace s připojením.

Původní text:

TeamViewer - umožní prostřednictvím internetu propojení (sdílení) dvou počítačů. Host (já) obdržím od hostitele (od vás) oprávnění (ID a heslo), zadám je a počítače se ihned propojí. V samostatném okně uvidím pracovní plochu vašeho počítače, například spuštěný DesignCADu a vy ukazujete svůj problém. Mohu na něm ale pracovat i já a ukázat vám řešení. Mohu vám DesignCAD (nebo jiný sw) na dálku nainstalovat, nastavit, upravit. Vy se jen díváte, vše sledujete a kladete otázky. Pokud budete chtít, sdílení můžete kdykoliv ukončit jedním kliknutím.


Stáhněte si aktuální verzi z této stránky a seznamte se s návodem na spuštění >> zde.
Copyright © 2019-2021 | Ing. Petr Falek, Engineering Service | mobil +420 602 148 754 + WhatsApp + Viber | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service |
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek
Návrat na obsah