Chat LimeTalk - Ing. Petr Falek - DesignCAD

pf logo
Ing. Petr Falek
Engineering Service
vyberte DesignCAD 3D Max
nabídka - menu
vyberte Express
nevíte co vybrat, Max nebo Express
blikající kontolka upozorňuje na cenu objednaného
Ing. Petr Falek - DesignCAD
pf ikona
Přejít na obsah

Chat LimeTalk

Servis > Možnosti komunikace
Datum poslední editace této stránky: 21.06.2024

Lime Talk - snadné chatování přímo z webu!

Od poloviny května 2013 se
vám při vstupu na tyto stránky v pravém dolním rohu všech stránek objevuje nabídka ONLINE konverzece (chat) s majitelem webu - Petrem Falkem.

Je-li stránka vybavena online chatem, návštěvník vždy vidí, zda je správce webu online a zda tak může čekat okamžitou odpověď na své dotazy. Nemusí pak hledat kontakt na webu, otevírat svojí emailovou schránku a navíc čekat hodiny na odpověď. Kontaktuje ho ihned.

Lime Talk je jeden z významných představitelů online chatů pro weby: služby, která umožňuje online komunikaci mezi majitelem
(správcem) webu a jeho návštěvníky.

Umožňuje nejen návštěvníkovi oslovit majitele webu, ale i naopak – samotnému majiteli webu umožňuje oslovovat své návštěvníky. Majitel webu totiž může aktivně oslovit kohokoliv, kdo si jeho web právě prohlíží
a upozornit ho na něco důležitého (v této době například na to, že se dívá na starou stránku, když už existuje nová). U každého návštěvníka totiž vidí jakou stránku si právě prohlíží. Dále vidí jeho IP adresu, ze kterého státu (někdy  města) je připojen, odkud na stránky přišel a jaký používá prohlížeč. Nic víc.

PROTO JE DŮLEŽITÉ!

  • abyste se představili, pokud chcete komunikovat, abych vůbec věděl s kým si píšu, zda jste můj klient nebo ne
  • abyste počkali na odpověď, někdy to pár minut trvá,
  • abyste zanechali e-mail, případně telefon pokud se okamžité odpovědi nedočkáte, protože ...

POKUD NA CHATU NAPÍŠETE DOTAZ a HNED STRÁNKU OPUSTÍTE, ANIŽ BYSTE ZANECHALI KONTAKT,
NIKDY VÁM NEMOHU ODPOVĚDĚT, PROTOŽE NEVÍM KOMU ani JAK.

Jak probíhá komunikace?
Na jedné straně je majitel webu, který je přihlášen do svého uživatelského rozhraní – tzv. “klientské zóny”. Na druhé straně je návštěvník. Ten vidí v pravém dolním rohu prohlížené stránky chatovací okénko – tzv. “widget”.

Zahájení komunikace je pro obě strany velmi jednoduché:

Pokud je operátor ONLINE, návštěvník zahajuje konverzaci jedním kliknutím.

Pokud je operátor offline, návštěvník může zanechat zprávu spolu s e-mailem – tak, aby mu mohl operátor odpovědět, jakmile bude opět online.

Z pohledu operátora je to stejně tak jednoduché. Po přihlášení do “klientské zóny” – tedy do rozhraní pro operátora – se zobrazí přehled všech online návštěvníků. Operátor může kteréhokoliv vybrat a jedním kliknutím jej oslovit.

Na řádku pro chat se objeví červená šipka s číslicí 1, což značí že máte jednu zprávu a kliknutím na řádek s textem "ONLINE - Napište mi" si ji můžete přečíst a začít se mnou komunikovat. Je to snadné.

Bublina s textem "Petr Falek se ptá? Máte nějaký dotaz?" se dá snadno zrušit kliknutím na křížek v jejím pravém horním rohu. Zůstane jen řádek pro chat,

který se vždy rozbalí a můžete ho následně zabalit kliknitím na značku - (mínus) v pravém horním rohu. Dole píšete a v horní části sledujete diskusi.

Takhle vypadá okno chatu. Ve spodní části píše návštěvník webu, v horní části se zaznamenávají zprávy.

Když nejsem přítomen je šipka červená a okna hlásí že jsem OFFLINE, tedy nejsem u počítače a můžete mi jednoduše poslat zprávu. Vyplníte svůj e-mail, jméno, případně odkud jste a vlastní zprávu. Na e-mail vám odpovím co nejdříve.

Po ročním používání, jsem si ověřil potřebnost této služby hlavně pro sebe. Zjistil jsem jaké stránky uživatelé nenavštěvují, protože byly chybně umístěné. To mne přivedlo k novému uspořádání stránek. Některé jsem zrušil zcela, jiné upravil, přidal několik nových.

Komunikaci návštěvníci nevyužívají tak často jak jsem si představoval. A pochopil jsem, že není dobré uživatele z mé strany oslovovat.

Doporučené odkazy:
Recenze služby Lime Talk z roku 2013, tedy v době vzniku - od té doby celá řada vylepšení, změn a novinek >> zde
Oficiální stránka Lime Talk >> zde.
Copyright © 2019-2021 | Ing. Petr Falek, Engineering Service | mobil +420 602 148 754 + WhatsApp + Viber | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service |
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek
Návrat na obsah